3d Studio Max Karakter Modelleme ve Dokulandırma (KODLAB)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: KODLAB YAYINCILIK

Yazar: ALİ MURAT SÜMEN

Ürün Kodu: 9786054205905

ISBN Kodu: 605-4205-905

Baskı Tarihi: 2012

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 288

Ebat: 20x24

35.00TL 31.50TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Low Poly High Poly Karakter Modellemeyi Bu Set ile Öğrenin 

22 Saatlik 3 DVD Eğitim Seti ile Eşsiz bir kaynak 


Karakter modelleme konusu katı modelleme ve mimari modelleme konularından biraz daha farklı süreçlere sahip daha çok bilgi gözlem ve birikim gerektiren bir konudur.

Bu eğitim setinde modelleme aşamaları anlatılan karakter modeli fantastik kitap ve filmlerden tanıdığımız bir yaratık olan orc türündeki karakterlerin bir versiyonu olacaktır. Karaktoris ismini verdiğimiz bu karakterin modelleme sürecinde 3D Studio Max programının yanı sıra ZBrush UVLayout Photoshop Topogun ve Crazy Bump programlarını da kullanılmaktadır. 

3D Studio Max sahnesinde modellenen karakter modeli ZBrush sahnesinde daha detaylı ayrıntılara dokulara ve renklere sahip olduktan sonra çalışmanın son hali yine 3D Studio Max sahnesi üzerinde tamamlanacaktır. 
Bu eğitim setinde düşük poligonlu modellenen karakter modellerinin nasıl yüksek poligonlara sahip detaylandırmalarının yapıldığını ve kaplama işlemleri için nasıl texture dosyaları hazırlandığını öğreneceksiniz.

Çalışmanın sonunda animasyona hazır hale gelen bir karakter modeline sahip olacaksınız. 
3 boyutlu tasarım programlarını kullanmaya alışık olan ya da hiç bir tasarım programı ile çalışmamış olan kısacası yediden yetmişe herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanan eğitim seti ile konu hakkında tecrübe sahibi olsun ya da olmasın herkes karakter modelleme sürecini rahat bir şekilde öğrenebilecektir. 

Kitap ve 22 saatlik video kaynaklarından yararlanarak çalışmalarınızı gerçekleştirirken kaynaklar içerisinde bulunan örnek çalışma ve referans dosyaları ile kolay bir şekilde karakter modelleri tasarlayabilirsiniz.

Kitap ile birlikte verilen 3 DVD içerisinde de hem eğitim videolarını hem de modelleme sürecine ait her bir adımın kaynak dosyasını bulacaksınız.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: