Çözümlü Örneklerle Mukavemet (SEÇKİN)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: SEÇKİN YAYINCILIK

Yazar: MEHMET EMİN TUNA

Ürün Kodu: 9786059196215

ISBN Kodu:

Baskı Tarihi: 2012

Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 236

Ebat: 16x24

25.00TL 22.50TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Mukavemet, yapı ve makine tasarımlarında boyutlandırma veya boyutları kontrol etmekte ve çözümlemekte yararlanılan bilim dalıdır. Mimarlık eğitiminde gerekli olan mukavemet bilgisi bu kitapta özlü ve uygulamalı olarak anlatılmıştır. Mukavemet dersinin ön şartı statik dersidir. Mukavemet bilimi temel mühendislik dersi olmakla birlikte mimarların da yeteri kadar bilmeleri ve yararlanmaları gereken bir bilim dalıdır.

Mukavemet bilimi hakkında daha önce birçok kitap yayınlanmıştır. Ancak bu kitapta özellikle mimarlar için gerekli ve yeterli olacak şekilde özlü anlatım ve uygulamalar ele alınmış ve buna uygun konular seçilmiştir. Ayrıca mimarlık eğitimi alan öğrencilerin dışında da konuyla ilgilenen tüm mühendislik öğrencilerinin de yararlanacakları bir kitap olması düşünülmüş ve buna göre yayınlanmıştır.

Kitapta anlatılan konular belirli bir öğrenim kolaylığı düşünülecek temel konular şeklinde ele alınmış ve konuların takibi bu prensibe göre sıralanmıştır. Önce basit mukavemet halleri daha soma bileşik mukavemet halleri anlatılmıştır. Mimarlık öğrencilerine 9, 10 ve 11. bölümlerin anlatılması zorunlu değildir. Bu kitabın mimarlara özetle anlatılması gereken konuları kapsaması, mimarlık eğitimi görenler için hem kolaylık sağlayacak hem de çok yararlı olacaktır.
 

Konu Başlıkları
Mukavemete Giriş Gerilme Kavramları
Malzemelerin Mekanik Özellikleri
İç Kuvvetler
Ağırlık Merkezi Alan Momentleri
Basit Eğilme
Kesme Kuvveti
Burulma
Normal Kuvvet ve Eğilme
Kesmeli Eğilme
Eğilmeli Burulma
Elastik Eğilme

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: