Elektrik Motorları ve Sürücüler, Birsen Yayınevi

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: BİRSEN YAYINEVİ

Yazar: ALİ ÖZDEMİR

Ürün Kodu: 9789755114897

ISBN Kodu:

Baskı Tarihi: 2014

Baskı Yeri: İSTANBUL

Sayfa Sayısı: 174

Ebat: 16X24

25.00TL 22.50TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

7 milyar nüfuslu dünya üzerinde 75 milyonluk bir nüfusa sahip olan Türkiye dünyadaki insanların yüzde 1'ini barındırmaktadır. Ancak, dünya ekonomi pastasından aldığımız pay ise yüzde O,2 olup 5 kat azdır. 21. yüzyılda daha güçlü bir Türkiye'de yaşamak için üretmekten, çalışmaktan başka bir seçeneğimiz söz konusu değildir.

Teknoloji hızla ilerlemektedir. Toplum olarak bizim de bilgi üretmemiz bunu teknolojiye uygulamamız şarttır. Ayrıca üretimde kullandığımız donanımların uzun ömürlü olması ve verimli kullanılabilmesi için bilgili, becerili bireylere de çok ihtiyacımız vardır. Oyuncaktan uzay aracına kadar üretilen aygıtların hemen hemen tümünde elektrik enerjisiyle çalışan motorlar mevcuttur. Bu kitap elektrik enerjisinin mekanik enerjiye ya da mekanik enerjinin elektrik enerjisine çevrilmesinde kullanılan donanımlar ve transformatörler hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Yayın, üniversiteler, meslek yüksekokulları, meslek liseleri ve konuyla ilgili teknik elemanlar için hazırlanmıştır. Kitaptaki konular açıklanırken mümkün olduğu kadar öz Türkçe terimler kullanılmış, gereksiz ayrıntılara ve hesaplamalara girilmemiştir.

11 bölümden oluşan kitapta kuramsal (teorik) anlatımların yanı sıra deney yaprakları da mevcuttur. Bu sayede derste öğrenilen konuların uygulamasının laboratuvar ortamında pekiştirilmesi de mümkün hale gelecektir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: