Elektronik Devrelerde Hata/Arıza Arama (Seçkin Yayıncılık)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: SEÇKİN YAYINCILIK

Yazar: ŞERAFETTİN ARIKAN

Ürün Kodu: 9789750242342

ISBN Kodu: 978975024242

Baskı Tarihi: 2017

Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 16x24

26.90TL 24.21TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Mesleğinizde son derece bilgili bir elektronik mühendisi ya da teknikeri olabilirsiniz. Ama bu arıza bulma konusunda sizlerin çok iyi olacağınız anlamına gelmeyebilir. Arızayı bulmak apayrı bir konudur ve tamamen tecrübeye dayalıdır. Arıza gidermek için şüphesiz elektronik bilgisine ihtiyacınız olacaktır fakat bu tek başına yeterli olmayacaktır. Gerçek bir devre önünüze geldiğinde arızanın hangi katta veya hangi elemanda olduğunu belirlemek her zaman kolay olmayacaktır. Bu tamamen sizin deneyiminize ve bu konudaki isteğinize bağlıdır.

Kitapta arızayı bulmak için temel teknikler açıklanmış, açıklamalar ışığında devreyi takip ettiğinizde arızayı daha kolay bulmanız sağlanmıştır. Anlatılan konuları bitirdiğinizde; arızalı bir cihaz karşınıza geldiğinde, kolaylıkla arızayı belirleyip, devreyi çalışır duruma getirmeniz amaçlanmıştır.

Tüm bunları yapabilmek için bu kitapta basit fakat basit olduğu kadar da günlük hayatta kullanılacak devreler seçilmiştir. Öncelikle, konuyu daha iyi anlamanız için bu devrelerin çalışma prensibi verilmiştir. Daha sonra devrede oluşabilecek muhtemel arızalar ve bunların devrede sebep olduğu muhtemel gelişmeler anlatılmış, hangi yöntemle hangi arızanın – hatanın- bulunabileceği açıklanmıştır.

Kitap, hata/arıza (arıza analizi) dersine uygun olarak hazırlanmış olsa da, bu konuyla ilgilenen mühendis, tekniker, tasarımcı, araştırmacı ya da elektronikle amatörce uğraşan ve elektronik cihazlarda hata bulma konusu ile ilgilenen uygulamacıların aradığı bir başvuru kaynağı olacaktır. 
 

Konu Başlıkları
Güvenik
Arıza Gidermek İçin Temel Kavramlar
Hata Teşhisinin Temelleri
Osilaskop
Tek Katlı Transistörlü Yükselteç
Güç Kaynağı Devreleri ve Bu Devrelerde Arızalar
Yükselteç Devreleri, Temel ölçümler ve Arızları
Bilgisayar Sistemlerinde Arıza Arama

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: