Açlığın Sofrasında (İLETİŞİM)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: İLETİŞİM YAYINLARI

Yazar: MUHSİN KIZILKAYA

Ürün Kodu: 9789750509117

ISBN Kodu: 978-975-05-09

Baskı Tarihi: 2011

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 239

Ebat: 13x19

20.00TL 16.00TL
(%20 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Yeryüzünde vuku bulmuş ne kadar tatsız ne kadar can acıtı cı ne kadar yürek yakıcı hadise varsa meğerse hepsi yemek yüzünden çıkmış. Her türlü savaşın her türlü kavganın temelinde ekmek davası yatar çünkü. Toprağın bu kadar kutsal bir şey olması hatta insanoğlunun üzerinde yaşadığı tapulu mülküne vatan adını vermesinin temelinde de bu karın doyurma dürtüsü yatar. Toprak besin verir besin karın doyurur doymuş insan mutludur açlık ise beladır. Ondan olsa gerek Albert Camus İnsan aç kalmayagörsün inançlarını bile yer demiş.
Çocukken soğuk kış gecelerinde soba ateşinin etrafına kurulup dinlediği hikayeler masallar destanlar belleğinde yer ederken öykünün bir yerine sızmış olan yemek bahsinin hep özel bir yeri olmuş Muhsin Kızılkaya için. Kulağına çalınan onca kan gözyaşı ve acının arasından buram buram yemek kokuları dolmuş burnuna... O hiç var olmayan yemeklerin tadı kalmış damağında.
Açlığın Sofrasında bizi düğünlerden alıp mir konaklarına götürüyor beylerin şölen gibi sofralarından kaldırıp bir içli köftenin insanın başına neler açtığını gösteriyor. Kulağına dolanlara dengbej olup ses veren Muhsin Kızılkaya ecinnilerden Nasturilere uzanan türlü hikayeler anlatıyor ve diyor ki Hikayeler pek iştah açıcı değilse bile insanoğlunun birbirini yerken pek iştahlı olduğuna bir kanıt gibidir hepsi. 
Buyrun sofraya 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: