İÇ MEKAN ÇİZİMİ VE SUNUMU (LİTERATÜR)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: LİTERATÜR YAYINLARI

Yazar: ZEYNEP VAİZOĞLU

Ürün Kodu: 9789750406003

ISBN Kodu: 978-975-04-06

Baskı Tarihi: 2012

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 175

Ebat: 20x22

45.00TL 40.50TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Kitap Tasarım süreci, Düşünce çizimi, Ölçülü çizim, Mekanı Çizmek, Etkileri Çizmek, Melez teknikler başlıklarıyla altı bölümden oluşmaktadır. 176 sayfalık kitabın ana metnini izleyen ve 49 terimi içeren bir sözlük bulunmaktadır.

Bu kitap, iç mekânın çizimler ve modeller aracılığıyla sunumunu anlatır. İç mimarlık disiplini biçim, yapı ve malzeme ile mekân anlayışı ve kullanımıyla ilgilidir. İç mekânı çizmek ve sunmak bu nedenle zordur çünkü çizilen yalnızca biçim değil, biçimin oluşturduğu mekandır. Biçim çizgilerle kâğıda aktarılabilir ama mekân kağıt üzerinde nasıl anlatılır? Literatür İç Mimarlık Temelleri Dizisi, iç mimariye ve iç mimarinin altında yatan fikirlere giriş niteliğindeki kaynak kitaplardan oluşmaktadır. Kitap içerisinde temel teorileri desteklemek üzere seçilen örneklerde, modern çalışmalardan ayrıntılı detay ve incelemeler sunulmuştur. Böylelikle, kitap tüm iç mimari, tasarım öğrencilerine ve bu konuya ilgi duyan genel okuyucu kitlesine değerli bir kaynak sunar. 

Bu serideki üçüncü kitap olan İç Mekan Çizimi ve Sunumu, çizim ve modelleme aracılığıyla iç mekanın çizilmesi ve sunulmasına giriş yapar. Kitapta pek çok yöntem ve çizim çeşidi tanıtılır, bunları anlamanın ve kullanmanın yöntemleri anlatılır. Güncel ve geleneksel işlerin detaylı incelemeleriyle temel kuramlar desteklenmiştir, kitap iç mekanı sunma yöntemleri üzerine öğretici ve esin verici bir rehberdir. 
 

Konu Başlıkları
Tasarım Süreci
Program Özeti
Uzay–Zaman
Esin
Çizge(Diyagram)
Ölçek ve Oran
Orta Grafik
İzdüşüm
Aksonometrik ve İzometrik
Detay
Perspektif
Fiziksel Model
Dijital Model
CadCAM
Etki
Melez Teknikler
Kolaj ve Montaj
Malzemeler
Görsel Senaryo
Sayfa Düzeni
Konsept Panosu

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: