İÇ MİMARLIKTA DOKU MALZEME (LİTERATÜR)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: LİTERATÜR YAYINLARI

Yazar: RUSSELL GAGG

Ürün Kodu: 9789750406232

ISBN Kodu: 978-975-04-06

Baskı Tarihi: 2013

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 185

Ebat: 23x16

45.00TL 40.50TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Doku Malzeme kitabının amacı öğrenciye güzel malzemelerin parlak görsellerini ve bulundukları yerlerin fotoğraflarını göstermek değil öğrenci tasarımcının nerede ne zaman nasıl ve neden bir malzemenin kullanılabileceğini sorgulamasına yardım etmektir. Kitabın Taş Tuğla ve Çimento Ahşap Cam Plastik Kompozit Seramik Karolar Kaplamalar ve Örtmeler adlı altı ana bölümü bulunmaktadır. Her bölüm tek bir malzemeyi değerlendirmektedir. Malzemenin kusurları kendine özgü nitelikleri ve tarihi coğrafi ve kültürel bağlamı da anlatılmaktadır. Okuyucular her malzemenin ilerideki kullanımıyla ilgili sürdürülebilirlik kavramını değerlendirmeye teşvik edilmektedirler. Metne hem tarihi hem de çağdaş uygulama örnekleri eşlik etmektedir. 
Kitapta her bölüm iç mimarın veya tasarımcının kullanabileceği ve değer biçebileceği bir malzeme tipine ayrılmıştır. Metinde geçmişten ve günümüzden verilen örnekler metni anlatır ve malzemeyi kendine özgü bir bağlama yerleştirmeye yardım eder. Yazar sürdürülebilirlik gibi üzerinde tartışılabilecek vaka incelemeleri seçerek konuları ele almıştır.

Doku Malzeme adlı kitap malzeme seçimi ve kullanımını incelerken mekan seçimi için değerlendirilmeye alınan başlıkları örneğin ışık ısı akustik ve genel atmosferi göz önünde bulunduruyor. İç mimarlık dizisinin beşinci kitabı olan Doku ve Malzeme iç mekan tasarımında sürekli kullanılan malzemelerin çoğuna ilham verici bir giriş kitabıdır. 
Öne çıkan Başlıklar 
Tarih ve Bağlam Yenilikler ve malzemenin geleceği sürdürülebilirlik taş tuğla ve beton metaller ahşap cam plastik kompozit malzemeler karolar kaplamalar ve döşemeler

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: