İŞBİRLİĞİ (OPTİMİST)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: OPTİMİST YAYINLARI

Yazar: KOMİSYON

Ürün Kodu: 9786054538928

ISBN Kodu:

Baskı Tarihi: 2013

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 160

Ebat:

20.00TL
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Optimist İdea 2013 

Optimist Yayınları olarak Türkiyenin düşünce yaşamına katkıda bulunmak amacıyla her yılın Mayıs ayında farklı alanlarda faaliyette bulunan ülkemiz düşünürlerinin aynı konuda ama farklı disiplinler temelindeki makalelerinden oluşan bir düşünce dizisi yayınlamaya başlıyoruz. Türkiyenin ve dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu başlıkların anlamlı ve yararlı olacağından hareketle İşbirliği konusuyla başlamaya karar verdik. 

Batıda 2008de başlayan ekonomik altüstlükler bizi, kişisel çıkara ve azami kâra dayanan ekonomik ve finansal sistemlerin çökmeye mahkûm olduğu gerçeğiyle yüzleştiriyor; iş hayatında ve ekonomide işbirliği ihtiyacı kendini dayatıyor. Küresel iklim değişikliği ve buna bağlı meydana gelen ekolojik felaketler işbirliğinin firmaların, kurumların, yörelerin ve ülkelerin ötesinde gerçekleşmesi gerektiğini ortaya koyuyor. İnternet ve hızla gelişen teknoloji ise işbirliği açısından yeni, kolay erişilebilir ve verimli çalışan platformlara olanak sunuyor. 

Bir yandan günümüzün meydan okumalarına yanıt vermeye, diğer yandan tarihinden bugünlere sarkagelen sorunlarını çözmeye çalışan Türkiyede işbirliğine duyulan ihtiyaç hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bu nedenle kitabımızın bu doğrultuda yeni adımların atılmasına katkıda bulunmasını umuyor, makaleleriyle bize yön gösteren değerli yazarlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. 

Gelecek yıl Optimist İdeanın ikinci sayısında buluşmak üzere… 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: