Kalkülüs Cilt:2 (Atlas Akademi)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: ATLAS AKADEMİ

Yazar: MEHMET SEZER

Ürün Kodu: 9786056541360

ISBN Kodu: 9786056541360

Baskı Tarihi: 2016

Baskı Yeri: KONYA

Sayfa Sayısı: 1446

Ebat: 19X24

40.00TL 36.00TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Bu kitap fen, mühendislik ve iktisadi idari bilimler fakültelerinin çeşitli bölümlerinde, başlangıç aşamasında, okutulan Kalkülüs derslerinde kullanılmak amacıyla hazırlanmıştır. 

KALKÜLÜS CİLT II de grafikler yardımı ile görsellik ön plana çıkarılmış, bol örnek ve açıklamalı problemlere yer verilmiş; ayrıca kesim veya bölüm sonunda, öğrencilerin kendilerini sınamalarına olanak sağlayan cevaplı alıştırmalar (problemler) verilmiştir. Böylece, kitap, öğrenciyi formülleri ezberlemenin ötesinde düşünmeye sevketecektir ve ayrıca mümkün olduğu kadar başkasına fazla gereksinim duymadan kendi kendisini deneme olanağı sağlayacaktır.

Öğrencilere ortaöğretimde kalkülüs temel terminolojisi verilmiştir. Buna rağmen bu bilgiler üniversitede verilen kalkülüs derslerini başarmalarına yetmemektedir. Durum böyle olunca öğrencilerin bu eksiklerini kapatmalarına ve üniversitedeki kalkülüs derslerinde başarılı olmalarına katkı sağlamak maksadıyla ve öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini de gözönünde bulundurarak hazırladığımız bu baskı, kaynaklarda görüldüğü gibi çeşitli üniversitelerde okutulan ve yayınlanan notlar ve ders kitapları da titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. 
 

Konu Başlıkları
Parametrik Denklemler ve Kutupsal Koordinatlar
Vektörler
Vektör Fonksiyonlar
Kısmi Türevler
Katlı İntegraller
Vektör Alanlarında İntegral

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: