S7–200 PLC'lerle Otomasyon, Temel Seviye - BETA

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: BETA DAĞITIM

Yazar: RECEP ÇETİN

Ürün Kodu: 9789759870232

ISBN Kodu:

Baskı Tarihi: 2015

Baskı Yeri: ANKARA

Sayfa Sayısı: 360

Ebat: 21X29

39.50TL 35.55TL
(%10 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Otomasyon tekniği sadece bir bilim dalını içinde bulundurmaz. Otomasyonla meşgul olan kişilerin elektrik, elektronik, gibi bilim dallarının yanı sıra pnömatik, hidrolik ve mekanik konularını da iyi kavraması gerekmektedir. Çünkü bu günkü sanayi teknolojisi artık PLC ve pnömatik - hidrolik - mekanik sistem üzerine kuruludur. Günümüzde teknik okullar sanayiye bu konularda ara eleman yetiştirmek amacı ile kurulmuş ancak teknik okullardaki donanım eksikliği nedeni ile ne yazık ki okullarımız sanayideki gelişmelere ayak uydurmakta zorlanmaktadır.

Otomasyon sistemlerinde kumanda sistemi olarak bir çok marka ve modelde PLC kullanılmaktadır. Her marka veya modelin kumanda komutları ve adres isimleri farklı olabilir. Ancak marka ve model ne olursa olsun tüm PLC lerin çalışma prensipleri ve mantıkları temelde aynıdır. Dolayısıyla herhangi bir PLC nin kumandasını öğrenen biri kişi diğerini de zorlanmadan öğrenebilir.

Bu kitapta SIEMENS S7 - 200 serisi PLC cihazları' nın kumandası tüm detayları ile anlatılmakta olup tüm örnekler denenerek kitaba konulmuştur. Kitabın kullanıcılara yararlı olabilmesi için değişik kaynaklardan yararlanılmıştır. Kitap, sanayi çalışanlarının kullanımının yanı sıra Meslek Yüksek Okullarının da PLC ile ilgili derslerinin müfredat programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.
 

Konu Başlıkları
PLC'ye Giriş
Microwin 32 Programının Bilgisayara Yüklenmesi
Microwin 32 Program Menülerinin Kullanılması
PLC'de Programlama Mantığı
Set ve Reset Röleleri, Kenar Tetiklemeler
Zaman Röleleri (Zamanlayıcılar)
Sayıcılar
Karşılaştırma Komutları
Program Akış Kontrol Komutları
Döngü Komutları
Artırma ve Azaltma Komutları
Dönüştürme Komutları
Hızlı Sayıcılar (Speed Counters)
Akümülatörler
S7 – 200 PLC'lerin Ek Modüllerin Teknik Özellikleri

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: