Aşk İki Kişiliktir (TEKİN)

Temin Süresi: 2 - 3 Gün İçinde

Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ

Yazar: ATAOL BEHRAMOĞLU

Ürün Kodu: 9789944610223

ISBN Kodu: 978-9944-61-0

Baskı Tarihi: 2013

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 63

Ebat: 14x21

10.00TL 8.00TL
(%20 İndirimli Ürün)
0 yorum
  0 yorum  |  Yorum Yap
Dörtlü Afiş

Bu ‘on ayrılık şiiri ayrılık izleğine öylesine yalın öylesine kırık öylesine suskun yaklaşıyor ki ayrılığın kavurucu acısı olanca duyumsanıyor.
... ‘Anlaşılmaz ‘okunamaz şiirlerin sanatlık değer taşıdığı iddiasındaki günümüzde Ataol Behramoğlu herkes için hepimiz için şiir ülküsünü koruyor.
Selim İleri Cumhuriyet 19 Mayıs 1999 

‘Aşk İki Kişiliktir şiiri bir yandan yaşamdaki sürekli değişim içinde yaşanmış anısı bile kalmamış bir sevginin bıraktığı ölümü de düşündüren büyük acıyı dile getirmekte bir yandan da ölüm ve aşk arasındaki karşıtlığı belirleyen bir karşılaştırmaya giderek ölümün tek başına aşkın ise mutlaka bir başkasıyla yaşanan bir gerçek olduğunu vurgulamaktadır. ... Bu şiirin etki gücünü oluşturduğu ritim ve ses yakınlıklarının yanı sıra anlatımındaki içtenlikten aldığını söyleyebiliriz.
Prof. Dr. Doğan Aksan Şiir Çözümlemeleri Bilgi Yayınevi 2003 

Kendi yaşantısının hangi kesitini Attila Jozsef ile buluşturuyor. Bulmak size kalıyor. Sayfalarda yavaş yavaş ilerleyin. Akıp giden hayatlar gibi. ‘On Ayrılık Şiirine gelene kadar. Lirizmin etkisine iyice kapılarak onunla beraber yaşadığınız ayrılıkları hatırlayın. Biraz hüzün biraz da yeni umutlar besleyerek.
Hale Seval Kitap Rehberi Ağustos 1999 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: